pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy już po raz piąty w naszej szkole dzień tabliczki mnożenia. Już dwa tygodnie przed tym wydarzeniem uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia pisząc każdego dnia krótkie kartkówki sprawdzające i zbierając punkty za bezbłędność i szybkość w liczeniu.

W ostatnim tygodniu została przeprowadzona akcja „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Powołano Komisje Egzaminacyjne składające się z uczniów poszczególnych klas, które prowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę” wśród nauczycieli szkoły i innych pracowników oraz gości i rodziców którzy każdego dnia odwiedzali naszą szkołę. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole ale również jest ona przydatna w życiu codziennym i wszyscy powinni ją znać.

7 października odbył się finał imprezy. Mistrzowie tabliczki mnożenia z każdej klasy czyli uczniowie którzy zdobyli najwięcej punktów w trakcie dwutygodniowych tabliczkowych zmagań zmierzyli się ze sobą walcząc o tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

Byli to :

Z klasy IV –Ewa Pikul.

Z klasy V –Sebastian Wąż.

Z klasy VI – Paulina Chudy.

Z klasy VII – Mateusz Wójcik.

Z klasy VIII- Patryk Sadko.

Finał imprezy odbył się z wykorzystaniem aplikacji Kahoot. Uczniowie po wcześniejszym zalogowaniu się na telefonach komórkowych przystąpili do rozwiązywania testu w wersji elektronicznej. Liczył się czas i oczywiście bezbłędność. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia okazała się bezkonkurencyjna już po raz drugi Paulina Chudy z klasy VI.

Gratulujemy Szkolnemu Mistrzowi Tabliczki Mnożenia, Mistrzom Klasowym oraz Wszystkim którzy włączyli się do wspólnej nauki i zabawy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

 

Opracowanie: p. Anna Wolak