pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października. Ten dzień upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, powołanej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 r. KEN była pierwszą w Polsce i w Europie władzą oświatową o charakterze obecnego ministerstwa oświaty.

W naszej szkole 13 października zorganizowana została uroczysta akademia z tej okazji. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, emerytowani nauczyciele oraz wielu zaproszonych gości, spotkało się na tej uroczystości. Dyrektor szkoły, który rozpoczął to spotkanie oprócz życzeń, przekazał również nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku otrzymali je p. Roksana Kaczówka, p. Bernadeta Pabian, p. Waldemar Szlosek oraz p. Katarzyna Świerzb-Kawa i p. Bernadeta Bartoń.

W imieniu Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej nagrody wręczyła p. Marta Chrabąszcz, otrzymali je Dyrektor Szkoły p. Dariusz Węglowski oraz p. Iwona Tańska.

Po części oficjalnej, część artystyczną wykonali uczniowie z klasy VI, VII i VIII. Przygotowali oni „Posiedzenie Rady Pedagogicznej z przymrużeniem oka…”. Uczniowie wcieli się w role nauczycieli oraz pracowników szkoły i dyskutowali, spierając się w ważnych dla edukacji sprawach. W przerwach obrad zebrani mogli usłyszeć i zobaczyć uczniów prezentujących swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne.

Po części artystycznej samorząd uczniowski przekazał życzenia oraz kwiaty wszystkim zebranym.

Uczniów do występów przygotowali: p. Anna Wolak, p. Iwana Tańska oraz p. Waldemar Szlosek.

Piękną dekorację wykonała p. Roksana Kaczówka.

 

Opracowanie: p. Anna Wolak