pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Zajęcia „Health, food and physical activity” w klasie 7 w ramach projektu Erasmus +

Lekcja biologii klasie 7 była podsumowaniem tematów związanych z działaniem układu pokarmowego. Była to okazja od sprawdzenia nie tylko wiedzy z biologii ale i znajomości języka angielskiego. Uczniowie wcześniej poznali składniki pokarmowe i ich rolę, budowę i działanie układu pokarmowego i zasady zdrowego odżywiania. Zadaniem uczniów było przygotować słowniczek wyrazów w języku angielskim związanych z jedzeniem.

Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej-pyramid of healthy eating and physical activity. Następnie tworzyliśmy plakat przedstawiający tą piramidę z przygotowanych materiałów w języku polskim i angielskim. Kolejnym zadaniem było interaktywne ćwiczenie w języku angielskim polegające na dopasowaniu pokarmów do określonych grup produktów spożywczych. Z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Później rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania młodego człowieka. Uzupełnialiśmy tekst pt. Start your day with healthy breakfast.

Na koniec uczniowie otrzymali ankietę „Are you healthy?”, która pozwoliła ocenić czy poznane zasady zdrowego życia uczniowie realizują w praktyce.

Badanie pokazało, że większa część klasy myśli o swoim zdrowiu, ale powinna lepiej się odżywiać i więcej się ruszać.

 

Opracowanie: Renata Błasiak