pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Wyjazd uczniów na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”

W poniedziałek 12 grudnia 2022 r. uczniowie klas IV – VIII obejrzeli na dużej scenie adaptację teatralną książki Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w wykonaniu aktorów Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Matyldy Baczyńskiej to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji oraz o tym o ile więcej niż nam się wydaje możemy osiągnąć jeżeli tylko zechcemy.

Spektakl przyniósł wiele pozytywnych emocji i uśmiechu, zachowując przy tym wszystkie najważniejsze wątki oraz wydarzenia opisane przez Lucy Maud Montgomery. To połączenie sprawiło, że większości uczniów taki kontakt z dziełami kultury bardzo się spodobał i na pewno na długo zapadł w pamięci. Widowisko było też niezwykłą okazją do przypomnienia treści lektury szkolnej. Uczniów ujęły nie tylko gra aktorska, zwłaszcza Anny Zachciał – odtwórczyni głównej roli, oprawa muzyczna, kostiumy, lecz także sposób przedstawienia fabuły.

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zorganizowała Iwona Tańska, opiekę na uczniami sprawowali wychowawcy klas: p. Bernadeta Pabian, p. Waldemar Szlosek, p. Jolanta Burzec-Barabasz oraz p. Anna Warzecha.

Uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania kulturą w teatrze.

 

Opracowanie: I. Tańska