pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Zakończenie roku 2022/2023

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szklonego 2022/23 rozpoczął dyrektor szkoły – pan Dariusz Węglowski.

Po powitaniu wszystkich obecnych pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny. Docenił trud uczniów, zaangażowanie rodziców i nauczycieli.

Podkreślił, że osiągnięcia uczniów świadczą, że był to okres dobrze wykorzystany. Podczas swojego wystąpienia pan dyrektor wręczyył statuetkę Ucznia Roku 2022/2023. Został nim Mateusz Wójcik z klasy VII. Tytuł Czytelnika Roku 2022/23  otrzymała Karolina Dudek z klasy II.

Pan dyrektor wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły Radzie Rodziców, wręczając okolicznościowe podziękowanie na ręce przewodniczącej pani Anny Warzechy.

Ósmoklasistom życzył  trafnych i dobrych decyzji, by nadal byli pełni motywacji do działania i entuzjazmu. Pogratulował odpowiedzialnej postawy podczas trzech dni egzaminu. Wyraził przekonanie, że będą godnie reprezentować szkołę.

W dalszej części głos zabrała pani Marta Chrabąszcz dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej, która podziękowała wszystkim za aktywny udział w podnoszeniu wyzwań jaki niosła ze sobą nauka oraz wręczyła Statuetkę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej dla Najlepszego Absolwenta naszej szkoły – Oktawii Bafia.

W kolejnej części pani Bernadeta Pabian podsumowała osiągnięcia uczniów w konkursach organizowanych przez KRUS, a pan Rober Pacześniowski wręczył uczestnikom SKS – ów okolicznościowe dyplomy podpisane przez Prezesa Rady Ministrów pana Mateusza Morawieckiego oraz pana Kamila Bortniczuka Ministra Sportu i Turystyki.

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej przedstawili program, przygotowany z wychowawcą – panią Anną Wolak, w którym w humorystyczny sposób skierowali wiele ciepłych słów, dziękując rodzicom za trud wychowania, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a panu dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani.

Na koniec uroczystości dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz mieli stuprocentową frekwencję.

Rodzice otrzymali podziękowania i listy gratulacyjne.