pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

XXX edycja Powiatowego Biegu „Sokoła”

20 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji Powiatowego Biegu „Sokoła” organizowanego przez Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Urząd Gminy w Radgoszczy oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Bieg ze względu na swój przełajowy charakter odbył się nad zalewem w miejscowości Narożniki – gmina Radgoszcz. Naszą szkołę reprezentowało 28 osób od klasy I do VIII, które startowały w swoich kategoriach wiekowych z podziałem na płeć i dystans jaki był do pokonania. Wszyscy podopieczni ukończyli rywalizację godnie i ambitnie reprezentując szkołę, a niektórzy potwierdzili to bardzo dobrymi wynikami w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunami uczniów w tym dniu byli nauczyciele: Grażyna Kruk i Robert Pacześniowski.

Dzieci w kategorii klas I-III indywidualnie zajęły następujące miejsca:

Marlena Sadko z II klasy była VII, Anna Noga z III klasy zajęła miejsce X.

W kategorii uczniów klas starszych szkół podstawowych Julia Szwajkosz z V klasy zajęła miejsce VII, a Paulina Mucha z klasy VIII ukończyła bieg na miejscu X.

Pierwsze dziesięć miejsc w każdej kategorii wiekowej było punktowane do rywalizacji drużynowej szkół.