pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Uczniowie naszej szkoły 19 marca wzięli udział w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz upowszechnianie znajomości przepisów przeciwpożarowych. Turniej ma również na celu rozwijanie zainteresowań tematyką pożarnictwa oraz działalnością straży pożarnej.

Zakres tematyczny konkursu obejmował m.in. zagadnienia związane z zapobieganiem pożarom, zasadami postępowania w przypadku ich wystąpienia, znajomością sprzętu gaśniczego, a także wiedzę na temat funkcjonowania jednostek straży pożarnej.
Podczas eliminacji pisemnych uczniowie musieli odpowiedzieć na  30 pytań. Najlepsi uczniowie mieli jeszcze przed sobą eliminacje ustne.

Naszą szkołę reprezentowali:

  • w kategorii klas II–IV: Jakub Mucha z kl. 2 oraz Piotr Kaczówka z kl. 3
  • w kategorii klas V–VIII: Jakub Frąc z kl. 6 oraz Karol Kogut z kl. 8

Z dumą informujemy, że w I kategorii wiekowej:

  • II miejsce zajął Jakub Mucha, który zakwalifikował się do etapu powiatowego, 
  • III miejsce zdobył Piotr Kaczówka.

Do konkursu przygotowywała uczniów pani Bernadeta Pabian.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu!

Opracowała: Bernadeta Pabian