pspng@wp.pl 14 642 14 24
Znajdź nas:

Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy.

Prezes KRUS  ogłosił  XIII edycję ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz IV Ogólnopolski konkurs na rymowankę dla dzieci,  tym razem pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”,

Tegoroczne hasło konkursowe zwraca uwagę na popularyzowanie zasad prawidłowego stosowania niebezpiecznych substancji m.in. środków ochrony roślin, nawozów oraz paliw oraz ochrony środowiska naturalnego.

Zadaniem konkursu plastycznego było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, przedstawiającej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji m.in. środków ochrony roślin, nawozów oraz paliw.

W konkursie ogólnopolskim na rymowankę wzięło udział 2072 rymowanek z 16 województw, w tym 440 z małopolski, a z naszej szkoły 4 uczniów.

Emilka Mol, Jakub Ciąbor, Samuel Warzecha, Oktawia Bafia

Tematyka konkursy plastycznego spotkała się z dużo większym zainteresowaniem.  Wzięło w nim udział 38464 prace  z 16 województw, w tym 8641 z małopolski, a z naszej szkoły wzięło udział 40 „artystów” :
– klasa 1 –  5 prac,
– klasa 2 –  5 prac,
– klasa 3 –  3 prace,
– klasa 4 –  8 prac,
– klasa 5 –  4 prace,
– klasa 6 –  8 prac,
– klasa 7 –  6 prac,
– klasa 8 –  1 praca.

Na etapie regionalnym Powiatu Dąbrowskiego zostały nagrodzone 3 prace uczniów naszej szkoły:

Kategoria klas młodszych  – klasy I  – III

Ania Taraska kl. 3 – I miejsce

Kategoria klas starszych  – IV – VIII

Maja Żelazny kl. 5 – I miejsce,

Adam Ciąbor kl. 6 – III miejsce

Prace naszych uczniów reprezentowały powiat na etapie wojewódzkim i wszystkie  uzyskały wyróżnienie.

Konkurs koordynowały w szkole : p. Bernadeta Pabian oraz p. Dorota Grzesik.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy tak wysokich lokat wśród kilku tysięcy prac.

Opracowanie: B. Pabian