Uroczystość Milenium Koronacji Bolesława Chrobrego w naszej szkole
20 września w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Milenium Koronacji Bolesława Chrobrego, przygotowana wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Nieczajnie Górnej.
Gości powitali dyrektor szkoły Dariusz Węglowski oraz przewodnicząca KGW Irena Łachut.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Ryszard Pagacz, poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski wraz z zastępcą Stanisławem Ryczkiem, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, a także radni, sołtysi, rodzice i mieszkańcy Nieczajny Dolnej i Górnej.
Uczniowie szkoły zaprezentowali piękny program artystyczny, w którym znalazły się śpiew, inscenizacje oraz efektowny taniec z flagami, podkreślający uroczysty charakter wydarzenia.
Następnie uczestnicy mogli obejrzeć widowisko historyczne przygotowane przez Bractwo Rycerskie „Wataha Rycerska”, które w barwny i widowiskowy sposób przybliżyło klimat epoki pierwszego króla Polski.
Uroczystość była okazją do wspólnego świętowania, upamiętnienia ważnego wydarzenia w historii Ojczyzny oraz integracji lokalnej społeczności.


































